Öğrencilere idam ipi veren öğretmen açığa alındı

İstanbul’daki TOKİ Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu’nda görevli Aydın Erekmen isimli öğretmenin ‘idam paylaşımı’ Meclis Genel Kurulu’nda gündeme geldi

Öğrencilere idam ipi veren öğretmen açığa alındı

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, öğrencilerin eline idam ilmeği atılmış ipler vererek fotoğraf çektiren öğretmen Aydın Erekmen'in açığa alındığını açıkladı.

İstanbul’daki TOKİ Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu’nda görevli Aydın Erekmen isimli öğretmenin sosyal medya hesabından yaptığı ‘idam paylaşımı’ Meclis Genel Kurulu’nda gündeme geldi.

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, hükümete, öğrencilerinin eline idam ilmeği atılmış ipler vererek fotoğraf çektiren öğretmen Erekmen’e soruşturma açılıp açılmayacağını sordu.

Özel’e yanıt veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuyu inceleyeceklerini ve Meclis’i yeniden bilgilendireceklerini kaydetti.

Müezzinoğlu, şöyle dedi: “Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilimizin ifade ettiği, yanılmıyorsam İstanbul Başakşehir’deki bir okuldaki bir öğretmenin 10-12 yaşlarındaki çocuklara yaptığı uygulama eğer şayet doğruysa -biz bunu şu anda duyuyoruz- bunu tasvip etmek mümkün değil. Kesinlikle kınıyoruz ve bu anlamda gerekli incelemeleri başlatan Millî Eğitim Bakanımızdan ve yetkililerden de gerekli bilgiler alındıktan sonra Meclisimizi tekrar bilgilendiririz.”

Genel Kurula verilen aradan sonra ise Bakan Müezzinoğlu Aydın Erekmen’in açığa alındığı bilgisini verdiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 09:27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER