Ödüllü pizzacı 'Organik Dersim Pizza' yapacak

Toronto Star gazetesi tarafından Kanada’nın en iyi pizzacısı seçilen Dino’s Wood Burning Eyalet Parlamentosu tarafından da ödüllendirildi

Ödüllü pizzacı 'Organik Dersim Pizza' yapacak

Kanada’da 15 yıl önce açtığı Dino’s Wood Burning Pizza ile ülkenin bir numarası haline gelen Dersimli Zeynel Arı, Dersim’in organik ürünlerden pizza yapacaklarını açıkladı.

Müşterileri arasında Kanada Başbakanı Justin Trudeau, şarkıcı Madonna ve birçok ünlü siyasetçi ile oyuncunun yer aldığı Arı'nın, Kanada’da birçok gazete ve dergide yer alan restoranı ödül sahibi.

Toronto Star gazetesi tarafından Kanada’nın en iyi pizzacısı seçilen Dino’s Wood Burning Eyalet Parlamentosu tarafından da ödüllendirildi.

Arı’nın pizza restoranı dönemin Başbakanı Stwen Harper’ın seçim kampanyasında yer bulmuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın diplomatik ilişkiler için Kanada’ya geldiğinde restoranına gelip pizza yediğini anlatan Zeynel Arı, Demirtaş’ın da pizzalarını çok beğendiğini söyledi.

Arı, pizzalarının bu kadar sevilmesinin nedeninin hamurundan sosuna kadar her şeyi kendilerinin yapması olduğunu ifade ederek, aynı zamanda Dersim pidesi yaptıklarını belirtti.

DERSİM ORGANİK PİZZA YAPACAK

Kanada'da lezzet ve kalite olarak en tanınmış olan ismin Dinos Wood Burning Pizza olduğunu söyleyen Arı, dünyanın birçok yerinden şube açma için teklif aldığını; ancak önceliğinin Dersim’de pizza restoranı açmak olduğunu kaydetti.

Bir pizza için gerekli olan doğal malzemelerin Dersim’de mevcut olduğunu söyleyen Arı, “Dersim'de doğal yetişen dağ mantarı, dağ sarımsağı, biberi, domatesi, yine kavurma ve alabalıktan pizza yapmayı düşünüyoruz. Dersim'in organik ürünleri ile yapacağımız pizzaya organik Dersim Pizza ismini vererek Dersim isminin tanınmasını sağlayacağız” dedi.

(Kaynak: Dihaber)

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 17:12
YORUM EKLE