Odatv'ye erişim engeli

Haber müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç'ın tutuklanmasının ardından Odatv'ye erişim engeli getirildi.

Odatv'ye erişim engeli

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Haber Müdürü BarışTerkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç'ın tutuklanmasının ardından Odatv internet sitesine erişim engeli getirildiğini açıkladı.

Kararın ardından Oda TV'nin sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklama yapıldı:

"2007 yılında kurulan Odatv'ye BTK tarafından verilen idari tedbir kararı gereği erişim sağlanamamaktadır. Yayın hayatımızda ilk kez gerçekleşen bu duruma karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı okurlarımıza duyururuz." denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 08:09

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Akyol
Osman Akyol - 1 yıl Önce

Öncelikle bir Oda TV konuk yazarı olarak başta Sayın Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan olmak üzere Oda TV çalışanlarının tutuklanmasına ve Oda TV’nin kapatılmasına çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Bu ülkenin aydınlık yüzü Oda TV böyle bir muameleyi hak etmiyor, bu ülkenin aydınlık insanları olarak Oda TV’nin yanında ve arkasındayız. Umarım gerçekler ortaya çıkar ve arkadaşlarımız aklanarak çıkarlar ve toplumu aydınlatmaya daha bir azimle ve şevkle devam ederler. Ancak bir özeleştiri yapmadan da geçemeyeceğim. Geçen yıl Ekim ayında kitabım İlahi Adalet Komünizm’e dava açılmıştı. Aralık ayında iddianame elime ulaşınca Oda TV ile paylaşmış ve haber yapmalarını ve bu süreçte destek olmalarını rica etmiştim. Onlar da, haber bize uygun değil, diyerek reddetmişler ve destek olmamışlardı. Ben de kendilerine, faşizmin zindanlarında buluşmak dileğiyle, diyerek sitemli bir şekilde teşekkür etmiştim. Aradan üç ay geçti geçmedi ‘ilahi adalet’ tecelli etti. Bilinmesi ve ders çıkarılması dileğiyle...

SIRADAKİ HABER