Öcalan’a İmralı Cezaevi’nde 14 Eylül’de disiplin cezası verilmiş

Öcalan’ın ailesinin yaptığı görüşme başvurusuyla ortaya çıktı

Öcalan’a İmralı Cezaevi’nde 14 Eylül’de disiplin cezası verilmiş

İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’ın ailesinin yaptığı görüşme başvurusu, İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Disiplin Kurulu’nca 14 Eylül 2018 tarihinde verilen disiplin cezası sebebiyle reddedildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ablası Fatma Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç'in İmralı’ya gitmek için avukatları aracılığıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı 94’üncü görüşme başvurusu reddedildi.

GEREKÇE DEĞİŞTİ

Şimdiye kadar “5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunda” yer alan “Hükümlüler hakkında getirilen kısıtlamalar”ı gerekçe göstererek başvuruyu reddeden savcılık, bu kez Öcalan’a verilen disiplin cezalarını gerekçe gösterdi. Savcılık, İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Disiplin Kurulunca 14 Eylül 2018 tarihinde Öcalan’a verilen disiplin cezası sebebiyle görüşme başvurusunu reddetti.

Disiplin cezasının ne olduğu ise ne avukatlara ne de ailesine bildirildi.

İmralı’da tutuklu olan Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım, Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Ali Konar ve Veysel Aktaş’ın ablası Sabiha Aslan'ın avukatları aracılığıyla savcılığa yaptığı başvuru da aynı gerekçeyle reddedildi.

93 BAŞVURU RED EDİLMİŞTİ

Başsavcılık, ailelerin başvurularını 93 kez "koster bozuk", "Gemi onarımda", "hava muhalefeti", "OHAL" ve “5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunda” yer alan “Hükümlüler hakkında getirilen kısıtlamalar” gerekçesiyle reddetmişti.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 13:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER