Öcalan'ın avukatları görüşmeye dair açıklama yapacak

Avukatlar açıklamayı bugün yapacak

Öcalan'ın avukatları görüşmeye dair açıklama yapacak

Asrın Hukuk Bürosundan avukatlar Rezan Sarıca ve Newroz Uysal, 22 Mayıs'ta İmralı Kapalı Cezaevi'nde Öcalan'la görüşmüştü. Görüşmeden, Öcalan'a yönelik tecridin sonlandırılması talebiyle başlayan ve bugün 200. gününe giren açlık grevleri ve 27. günündeki ölüm orucuna dair önemli mesajlar çıkması bekleniyordu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarından beklenen açıklama bugün saat 11.00’de Titanic Downtown Beyoğlu Otel'de yapılacak.

Asrın Hukuk Bürosu'nun Twitter hesabından yapılan paylaşımda bugün yapılacak açıklamanın ardından soru alınmayacağı belirtildi.

Görüşme sonrası yapılan açıklamada “22 Mayıs’ta Müvekkilimiz Sayın Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz- görüşmede müvekkilimizi açlık grevlerine dair görüşlerini, yine onun isteği üzerine öncelikle grevcilere iletmekte ve onlarla tartışmaktayız. Bu tartışma sonuçlandığında kamuoyunun merakla beklediğini bildiğimiz bu konuda doyurucu bir açıklamayı vakit kaybetmeksizin paylaşacağız” denilmişti.

Öcalan'ın avukatlarından sonra saat 13.00'te açlık grevleri ve ölüm orucuna ilişkin tutuklular yazılı bir açıklama yapılacak. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven adına ise Diyarbakır'da açlık grevinde olan HDP'li milletvekilleri tarafından açıklama yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 11:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER