Nusaybin'de polisin rastgele açtığı ateş sonucu bir kişi hayatını kaybetti

Lokman Süre'nin hastane girişinde ambulanstan indirildiği sırada bir polisin kafasına tekme attığı ileri sürüldü

Nusaybin'de polisin rastgele açtığı ateş sonucu bir kişi hayatını kaybetti

Mardin'in Nusaybin ilçesi Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim Sokak'ta daha önce polis saldırılarına ve ev baskınlarına karşı kazılan hendekleri kapatmak isteyen polisler zırhlı kepçe ve akrep tipi zırhlı araçlarla sokağa girdi.

Hendeklerin kapatılması sırasında polislerin çevreye rastgele açtığı ateş sonucu sokakta bulunan Lokman Süre isimli genç karnından ağır yaralandı. Polisler saldırıyı protesto eden yurttaşların tepkileri üzerine geri çekilmek zorunda kaldı.

Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan habere göre, polis saldırısında ağır yaralanan Süre, ambulansla Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Süre'nin hastane girişinde ambulanstan indirildiği esnada bir polisin kafasına tekme attığı iddia edildi. Ameliyata alınan Süre tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
VICDAN
VICDAN - 3 yıl Önce

BIR ULKEDE BU KADAR MI SEREFSIZ OLABILIR YA. HEPSININ HESABI SORULUYOR SORULACAK DA. KÜRT HALKI ASLA YILMAZ UNUTMAZ

Gagarin
Gagarin - 3 yıl Önce

Bu olaylardan artik sıklmata başladik.boşuna canlar gidiyor.kardeşim polis sen de bırak bizi bu hendekler bizim gayatimiza kazilan hendek.açayom bahanesi ile canlara kiyiyorsunuz.kendi cehennemimizde yanmaya raziyiz.zahmet çeken biz,yaşamı sönen biz.çocuklarimiz birer şizofrenik oldu.lutfen polis karışmasin.zaten bir süre sonra rayina oturur.ya biz mudahale ederiz ya örgüt vszgecer