Nalan Özaydın 'kesin ihraç' talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi

HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın'ın 'kesin ihraç' talebiyle disipline sevk edildiğini duyurdu

Nalan Özaydın 'kesin ihraç' talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın’ı “kesin ihraç” talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Mazıdağı Belediye Eş Başkanımız Nalan Özaydın hakkında belediye iş ve işlemlerinde partimizin ilkelerine aykırı tutum göstermesi ve kurulumuza ulaşan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda; belediye eş başkanlığı yaptığı dönemde imzasının bulunduğu bazı iş ve işlemlerinde usulsüzlüklere bulaştığı somut bir şekilde tespit edilmiştir” denildi.

SONUÇ PAYLAŞILACAK

Özaydın’la ilgili ortaya çıkan durumdan ötürü kendisi ile ilgili disiplin süreci başlatılması kararı verildiği vurgulanan açıklamada, “Özaydın ‘kesin ihraç’ talebi ile HDP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Özaydın hakkındaki disiplin süreci tamamlandığında konunun detayları ve sonuçları kamuoyu ile yeniden paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi. 

Kaynka: MA  

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2021, 18:03

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 5 gün Önce

Gerçek demokrat bir parti böyle olur. Görmeyenlerin gözünün açılmasını dilerim

SIRADAKİ HABER