Nakşibendi şeyhinin katil zanlısı AKP'li Tatvan Belediye Başkanvekili'nin oğlu çıktı

Güroymak (Norşin) Medresesi'nin Başmüderrisi Şeyh Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü

Nakşibendi şeyhinin katil zanlısı AKP'li Tatvan Belediye Başkanvekili'nin oğlu çıktı

Dün Bitlis'te öldürülen Nakşibendi tarikatı şeyhi Abdulkerim Çevik cinayetinin katil zanlısı Yakup Şeflekçi'nin, AKP'li Tatvan Belediye Başkanvekili Mazhar Şeflekçi'nin oğlu olduğu ortaya çıktı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Mazhar Şeflekçi ile oğlu Yakup Şeflekçi ve yeğenleri arasında miras konusunda anlaşmazlık çıktığı öne sürüldü.

Anlaşmazlık üzerine konuyu yargı yerine şeriata taşımak için Nakşibendi Şeyhi Abdulkerim Çevik'e başvuruldu.

Çevik'in Mazhar Şeflekçi ve oğlu Yakup Şeflekçi'yi haksız bulması üzerine Yakup Şeflekçi şeyhi başından vurarak öldürdü.

Halktv'nin haberine göre, Şeflekçilerin, Nakşibendi tarikatına mesup oldukları ve Abdulkerim Çevik'in de müridi oldukları belirtilirken; Çevik ailesinin de Şeflekçilerin köyü olan Tatvan'ın Benekli (Çulhur) köyünde evleri ve arazileri olduğu iddia edildi.

İddialara göre, bölgede bu gibi anlaşmazlıkların çözümü için şeriata başvurmak son derece yaygın bir uygulama.

NE OLMUŞTU?

Bitlis'te Nakşibendi tarikatının ileri gelenleri arasında olduğu ifade edilen Bitlis Güroymak (Norşin) Medresesi'nin Başmüderrisi Şeyh Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.

Çevik'e yönelik saldırıyla ilgili gözaltına alınan Yakup Şeflekçi, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarılan Yakup Şeflekçi, 'tasarlayarak kasten öldürme' suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

Cinayetin ardından önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül üzüntülerini dile getiren paylaşımlarda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 09:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
şaşırmayız
şaşırmayız - 13 ay Önce

şekilden şekle giren bir yapıdır akp. fetö gibi yani amerikan pragmatizmi anlayışına sahip olduğu için onlardan olmayan onlara bağlı olmayan herkese yaşama hakkı bile tanımazlar.kaza gibi görünen bir çok vakada elleri vardır kesin.

SIRADAKİ HABER