Musevilerden Yıldız Tilbe'ye tepki

Türkiye Yahudileri Cemaati: Sözde sanatçı...

Musevilerden Yıldız Tilbe'ye tepki

Yıldız Tilbe'nin 'Allah, Hitler'den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcaz' sözlerine ilk tepki Türkiye Yahudileri Cemaati'nin eski başkanı Silvyo Ovadya'dan geldi.

Ovadya, yaptığı açıklamada, Tilbe’nin sözlerine şu sözlerle sert tepki gösterdi: “Tamamen ırkçı bir açıklama. Bunun kerhen cezalandırılması gerekir. Ama kimse müdahale etmiyor, yapacak bir şey yok. Bu kadar ırkçı bir demeç veriyor sözde sanatçı olacak bir kişi yani. Bir sanatçıya yakışmayacak açıklamalardır bunlar. Tamamen ırkçılık ve dünyanın her tarafında suç olacak öğeler taşımaktadır bu.”

Türkiye Hahambaşılığı-Türk Musevi Cemaati imzasıyla yapılan yazılı açıklamada " Yıldız Tilbe @ YildizzTilbee" adlı hesaptan atılan mesajlar kınandı.

Açıklamada şöyle denildi: "Yıldız Tilbe @ YildizzTilbee adlı tweeter hesabından atılmış olan tweetlerden aşağıda birkaç tanesinde görülebilen ırkçı ve nefret yayan sözleri ve yaklaşımı esefle kınıyor, Türk Ceza Kanunu'ndaki nefret yasası kapsamında bu söylemlerin değerlendirilerek gereken hukuki işlemlerin yargı yetkileri tarafından biran evvel başlatılacağına inanıyor ve bekliyoruz."  

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 01:19
YORUM EKLE