Murat Oğraş Fettah Tamince ile görüştü: Tamince zaman istedi

Tamince’nin kendisinden zaman istediğini anlatan Oğraş avukatını da azletti

Murat Oğraş Fettah Tamince ile görüştü: Tamince zaman istedi

Fettah Tamince’nin otelinde ölü bulunan Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş, TELE1’den Esma Yapıcı'ya yaptığı açıklamada Fettah Tamince ile görüştüğünü söyledi.

Tamince’nin kendisinden zaman istediğini anlatan Oğraş avukatını da azletti.

Murat Oğraş şunları söyledi:

“AKP’ye yakınlığı ile bilinen iş insanı Fettah Tamince ve avukatları ile 10 gün önce görüştük. Beni bütün sosyal medya hesapları üzerinden engellemişti. Ben en son bir sosyal medya hesabı üzerinden yazınca bana yanıt verdi. Sekreterleri ve avukatları aracılığıyla benimle görüştü. Benden zaman istedi. 3 ay zaman istediğini söyledi. Ben de tamam dedim. Ama ben 10 yıldır başlattığım mücadelemi reklam arası vermeyeceğimi ona da anlattım. Ben bunu sürdüreceğim.”

Oğraş, FETÖ'ye işaret ederek, “Fettah Tamince’nin FETÖ ile irtibatı olduğunu hepsi biliyor. Zaten dosyası da duruyor orada. Tamince kendisine yakın isimleri kullanarak bu dosyayı kapattı" diye konuştu.

Dosya ile ilgili de bilgi veren Oğraş, “Oğlum öldürülmeden önce kız arkadaşıyla yaptığı bir görüşmede bir sapıktan bahsediyor. Oğlumun bu sapığı ortaya çıkarmaya çalışırken öldürüldüğünü söylüyorum. Stajyerler o dönem konuşmadı. Ama o telefon kaydı ortaya çıkmıyordu. Şimdi bunlar da dosyada sabit. Rixos Otel bir sapık personeli çalıştırmış. 10 yıldır yapılması gerekenleri yapmayan avukatımı da şimdi sizlerin aracılığıyla azlettiğimi açıklamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ABC

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER