Müftülük toplantısındaki silahlı saldırıda ölü sayısı 5'e yükseldi

Erzincan Valisi: Saldırganın psikolojik sorunları vardı

Müftülük toplantısındaki silahlı saldırıda ölü sayısı 5'e yükseldi

Erzincan'ın Tercan Kaymakamlığı'nda müftülükçe düzenlenen toplantıda müftülük personelinin silahla ateş açması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti.

Tercan'da müftülükçe kaymakamlıktaki salonda düzenlenen aylık toplantı sırasında müftülük personeli ile bazı kişiler arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında bir personel silahla çevreye rastgele ateş açtı.

Zanlının silahından çıkan kurşunların isabet ettiği 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Zanlı, aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Yaralanan zanlı ile 4 yaralı, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Daha sonra NTV'nin aktardığına göre ölü sayısının 5'e çıktığı belirtildi.

VALİ VEKİLİ BAŞTÜRK: PSİKOLOJİK SORUNLARI VARDI

Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, olayın Tercan ilçesinde kaymakamlık binasındaki toplantı salonunda müftülüğün her ay yaptığı toplantı sırasında yaşandığını söyledi.

Baştürk, "Toplantı sırasında müftülük personeli olan ve psikolojik sorunları bulunan bir zanlının toplantı salonuna girip ateş açması sonucu 2 kişi öldü, yaralılar da var" demişti.

Toplantıya imamlar ile müftülük personelinin katıldığını belirten Baştürk, güvenlik güçlerinin olay yerinde kontrolü sağladığını kaydetmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER