Mücella Yapıcı'dan Özlem Zengin'e: Beni 60 yaşımda aşağılayıcı bir şekilde çıplak aramaya maruz bıraktınız

Zengin'in "Çıplak arama yoktur"un sözleri tepki çekmişti

Mücella Yapıcı'dan Özlem Zengin'e: Beni 60 yaşımda aşağılayıcı bir şekilde çıplak aramaya maruz bıraktınız

Eski TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube yöneticilerinden Mücella Yapıcı, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in "Çıplak arama yoktur" sözleri sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tepki gösterdi. Yapıcı, "Beni 60 yaşımda aşağılayıcı bir şekilde çıplak aramaya maruz bıraktınız" dedi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun 'Uşak'ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak aramaya maruz bırakıldığı' iddiası sonrası Özlem Zengin, iddiayı yalanlamıştı. 

Gezi Parkı davasında yargılana Yapıcı Özlem Zengin'in açıklamalarının yer aldığı haberimize şunları yazdı:

"Öyle mi? Siz de hiç utanma arlanma yok mu? Bir parkı savundum diye beni 60 yaşımda aşağılayıcı bir şekilde çıplak aramaya maruz bıraktınız ve bunu başka kadınlar yaşamasın diye açık açık ifşa etmek zorunda kaldım...Açtığım dava hala devam ediyor...Susun bari..."

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 16:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabah
Sabah - 5 ay Önce

Anlaşılan o ki bunlar gerçek. ve bunlar maalesef Türkiye mizin birer yüzkızartıcı cezaevi muameleleri haline gelmiş ve bir işkence aracı olarakta aynı zamanda kullanılmaktadır.insanlara ve insanlığa ve özellikle de kadınlarımıza yapılan bu işkenceyi bu muameleyi naletliyorum, kınıyorum.

SIRADAKİ HABER