MHP'li başkandan kadın voleybol takımına: Kendinizi teşhir ediyorsunuz

“Kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin”

MHP'li başkandan kadın voleybol takımına: Kendinizi teşhir ediyorsunuz

Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı MHP’li Birol Şahin, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na kazanma hakkı elde eden A Milli Kadın Voleybol Takımı için skandal ifadeler kullandı.

MHP’li Birol Şahin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tokyo’ya gidecek olan A Milli Kadın Voleybol Takımı için “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” şeklinde yazdı.

Başkan Şahin kendisini, “Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz” diyerek savundu. 

‘İSLAM ÜLKESİNDEYİZ’

Cumhuriyet’in telefonla ulaştığı Şahin söz konusu paylaşımın kendisine ait olduğunu kabul ederek, “Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” dedi.

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 21:06

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER