Meteoroloji’den uyarı: Sıcaklıklar düşecek

İstanbul'da bugün yağış beklenmiyor, parçalı bulutlu hava hakim. Sıcaklık 13 derece. Salı ve çarşamba günü ise yağmur bekleniyor

Meteoroloji’den uyarı: Sıcaklıklar düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iç ve batı kesimlerde kısa süreli sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji tahminlerine göre; iç ve batı kesimlerde kısa süreli sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba günü de Marmara bölgesi ve Ege bölgesinde yağmur öngörülüyor. Çarşambadan sonra ise sıcaklıklar düşecek. İstanbul’da Salı ve çarşamba yağmur beklenirken, hafta sonu da kar yağacağı belirtiliyor.

Şeyma Gözdamga'nın Habertürk'teki haberine göre, bugün iç ve batı kesimlerde kısa süreli sağanak yağış geçişleri söz konusu. Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'deki yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olması tahmin ediliyor. Salı günü yurdun batı kesimlerde yağışlar etkisini sürdürmeye devam edecek. Marmara'nın batısı, Ege kıyılarında, Batı Akdeniz'de kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor.

İSTANBUL’DA DURUM NE?

İstanbul'da bugün yağış beklenmiyor, parçalı bulutlu hava hakim. Sıcaklık 13 derece. Salı ve çarşamba günü ise yağmur bekleniyor.

Ayrıca İstanbul'da cumartesi günü karla karışık yağmur etkili olacak. Pazar günü ise yağışların kuzey ve doğu kesimlerde etkisini göstermesi bekleniyor.

ÇARŞAMBADAN İTİBAREN SICAKLIK DÜŞECEK

Çarşamba günü de Marmara bölgesi ve Ege bölgesinde sağanak yağışlar etkili olacak. İç ve doğu kesimlerde yağış beklentisi yok, parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Çarşamba gününden itibaren kuzey kesimlerde sıcaklıkların düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin uzun vadeli hava tahmin haritasına göre, perşembe günü kuzey kesimlerde yağışlar etkili olacak.

Cuma günü ise Trakya'da ve bazı illerde yağış kar yağışı bekleniyor. Uzun vadeli tahminlere göre, cumartesi günü yurt genelinde yeni bir yağışlı sistemin etkili olması tahmin ediliyor. Birçok ilde kar yağışının yeniden etkili olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 23:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER