Mersin'de bina çöktü: Çok sayıda yaralı var

Mersin'de henüz bilinemeyen bir neden ile çöktü. Yaralılar var

Mersin'de bina çöktü: Çok sayıda yaralı var

Mersin 'in Merkez Akdeniz ilçesi , Bahçe Mahallesi, Burhan Felek Caddesi üzerinde yer alan bir bina , henüz bilinemeyen bir neden ile çöktü. Çok sayıda yaralı var.

Olaydan sonra çevrede bulunanların yardımıyla 6 kişi kurtarılırken, enkazda halen birçok kişinin bulunduğu öne sürüldü. Saat 22.30 sıralarında merkez Akdeniz İlçesi Duran Felek Caddesi üzerinde bulunan ve iki ailenin yaşadığı belirtilen eski bir bina saat 22.30 sıralarında büyük bir gürültüyle çöktü.

Çevreyi toz bulutu sararken, hemen olay yerine koşan mahalle halkı 6 kişiyi enkazdan yaralı olarak kurtardı. Yaralılar olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulanslarla hastanelere götürüldü. İhbar üzerine Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve çok sayıda ambulans ile polis ve sivil savunma ekipleri olay yerine geldi. Bu arada enkazdan bir kadının yardım çağlıklarını duyan ekipler hemen kurtarma çalışması başlattı.

VALİ: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


Mersin Valisi Özdemir Çakacak, 1'i ağır 5 kişinin enkazdan yaralı olarak kurtarıldığını söyledi. Vali Çakacak, enkazda başka kimsenin olmadığı yönünde bilgi alındığını ancak her ihtimale karşı ekiplerin arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 23:10
YORUM EKLE