Merkel'den Türkiye'ye vize serbestisi açıklaması

Angela Merkel, birliğin Türkiye ile ilişkileri hakkında da açıklamalar yaptı

Merkel'den Türkiye'ye vize serbestisi açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB zirvesinde birliğin Türkiye'ye yönelik yaptırım şartı içeren ortak tutum benimsemesi karşılığı Belarus'a yaptırım uygulanması konusunda varılan anlaşmaya dair açıklama yaptı.

AB zirvesinin bitiminde basın toplantısı düzenleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel, birliğin Türkiye ile ilişkileri hakkında da açıklamalar yaptı.

Zirvede Türkiye ile yapıcı ilişkiler istediklerini açıkça gösteren sonuçlar elde ettiklerini dile getiren Merkel, Yunanistan ile (Güney) Kıbrıs'ın haklarınsa saygı gösterilmesi gerektiğini net şekilde göstermeyi başardıklarını, ama aynı zamanda Türkiye ile yapıcı ilişkiler istediklerini belirtti. 

Zirvenin Türkiye ile yakın işbirliği için fırsat penceresi açtığından söz eden Merkel, Türkiye ile AB arasındaki Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesi meselesini Ankara ile görüşmek istediklerini duyurdu.

Şansölye, gelecek görüşmelerin vize serbestisi aracılığıyla Gümrük Birliği'nin güncellenmesine odaklanacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Fırat
Ali Fırat - 7 ay Önce

Merkel isin merker misin Allah belanı versin

Yorgun
Yorgun - 7 ay Önce

Sayın Merkel hanımefendi, dış ilişkilerde seni en çok yoran ve bir adım bile ileri gidemeyen aslında sizinle sizin medeniyet anlayışınız ile hiç bir yere gidemeyecek birileri ile boşuna vakit kaybediyorsunuz.

SIRADAKİ HABER