Melih Bulu’dan Doğu Akdeniz önerisi: Çatışmada roketimiz gitse, bir gemiyi vursa, herkes de görse

Bulu, Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri yorumladığı bir televizyon yayınında akla ziyan önerilerde bulundu

Melih Bulu’dan Doğu Akdeniz önerisi: Çatışmada roketimiz gitse, bir gemiyi vursa, herkes de görse

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, iktidara yakın bir TV kanalında Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri yorumladı.

Türkiye'nin donanmasının ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamak amacıyla "birkaç görsel sunmak" için çatışma esnasında bir geminin vurulmasını öneren Bulu, "Herkes bilmeli ki Türkler’in çok güçlü bir donanması var. Belki birkaç tane görsel sunmak lazım, mesela bir ufak çatışmada roketimiz gitse bir gemiye vursa herkes de görse" ifadelerini kullandı.

"ESKİ TÜRKİYE DEĞİLİZ"

Bulu'nun açıklamaları şu şekilde:

“Aslında Öne çıkarılması gereken şeyler var. O da bizim eski Türkiye olmadığımız ve yeni Türkiye'nin gücünün ne olduğu. Hard power dediğimiz, yani bizim gücümüzün sert unsurlarını göstermek lazım. Eski bir savunma sanayi çalışanı olarak da donanmada silah gücü olarak ne durumdayız diye baktım. Şu anda bölgede bizim kadar güçlü bir donanma yok. Ne İsrail’in ne Mısır’ın donanması. Yunanistan zaten gemilerini yürütemez duruma geldi. Etrafımızda bizim kadar güçlü bir donanmaya sahip bir güç yok. Bence bunun öne çıkarılması lazım. Çünkü masaya oturduğumuzda herkes bilmeli ki Türkler’in çok güçlü bir donanması var. Belki birkaç tane görsel sunmak lazım, mesela bir ufak çatışmada roketimiz gitse bir gemiye vursa herkes de görse."

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 23:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
şaşırmadık
şaşırmadık - 2 ay Önce

türkiyede her zamanki olduğu gibi militarizm hakim.

ALKOLLÜ VATANDAS
ALKOLLÜ VATANDAS - 2 ay Önce

BIR AKADEMISYEN AKLI BASINDA DEGILDE BASKASININ AGZIYLA KONUSUNCA BÖYLE NE IDIGÜ BELIRSIZ IFADELER CIKIYOR!
COCUKLAR GIBI: BENIM BABAM SENIN BABANI DÖVER! CÜNKÜ BENIM BABAM BOKSÖR :)))

SIRADAKİ HABER