Mekke'deki kavga mahkemelik oldu

İsmailağa Cemaati'ne yakın olduğu iki cemaatin kavgasında avukatlar devreye giriyor. Mekke'de çıkan kavgada çok sayıda kişi yaralanmıştı

Mekke'deki kavga mahkemelik oldu

Umre’de kavga eden İsmailağa Cemaati’ne yakın olduğu iddia edilen Kıyam-Der ve Fatih Medreseleri resmi internet sitelerinden birbirlerini suçlamaya devam ederken, olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kıyam Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu olayla ilgili avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.

Hürriyet’in haberine göre, İsmailağa Cemaati’ne bağlı olduğu iddia edilen iki grubun 25 Nisan akşamı, Kabe’ye bir km uzaklıktaki otellerinin önünde sözlü tartışma sonrası kavga ettikleri, çok sayıda kişinin yaralandığı ortaya çıkmıştı. İki grup sosyal medya hesaplarından kavga sonrası hastaneden çeşitli paylaşımlar yaparken, birbirlerini suçlamışlardı.

CEMAATLER ÇATIŞTI

Yaşanan kavga olayının ortaya çıkmasından sonra iki gruptan ardı ardına açıklamlar geldi. Kıyamder, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Kutsal topraklarda dahi fitne eteşini körüklemekten geri durmayan Masum Bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir’ denilirken, kavganın diğer tarafı Fatih Medreseleri’nden yapılan açıklamada ise, “İslam ahlakından zerre nasibi olmayan sözde bir umreci bir grup, Mekke’deki otel lobisinde Masum Bayraktar Hoca Efendiye ve kafilesine hunharca saldırdı. Küfrün ve fitnenin aktörleri olan hainler bu kez emin belde olan mübarek topraklarda kol geziyordu.’ denildi.

OLAY YARGIYA TAŞINIYOR

İki grup arasındaki gerginlik devam Kıyam Der’den yeni bir hamle daha geldi. Kıyam Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu yaşanan kavgayla ilgili bundan sonra avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 18:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER