Meclis'te 'belge' tartışması

Kılıçdaroğlu'nun bu gün açıkladığı belgeler Meclis'te AKP ve CHP milletvekilleri arasında tartışmaya neden oldu

Meclis'te 'belge' tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı açıklamalar ve gösterdiği belgeler TBMM Genel kurulu’nda tartışma çıkardı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının İrlanda Denizi’nde, Britanya Adaları’nın coğrafi merkezindeki Man Adası’nda 1 sterlin sermaye ile kurulan şirkete para transferleri yaptığını öne sürmüştü. Kılıçdaroğlu para transferlerine ait olduğunu belirttiği belgeleri de canlı yayında göstermişti.

Bu belgeler, TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP Milletvekilleri arasında tartışmaya neden oldu.

Meclis Genel Kurul’unda konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını hatırlatarak “Ya istifa, ya istifa, ya istifa” dedi.

‘GÖRECEĞİZ Kİ DOĞRU ÇIKMAYACAKTIR’

Bunun üzerine söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı, “İddiaların ispat yeri, CHP grubu değil. Mahkemeler buna karar verecek. Bir kez daha göreceğiz ki bu iş doğru çıkmayacaktır” şeklinde cevap verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise, “Sürekli iftira atarak belgeymiş gibi kağıt göstermek siyaset değildir” diye konuştu.

CHP’li Özel ise, bu tepkilere “Elde paranın gittiği yerden dekontlar var, bir de parayı yollayan bankaların dekontları var. Bunlar sahte diyemiyor. Bu kirli bir paradır” şeklinde cevap verdi.

AK Partili Bostancı da, “Koşa koşa gidilecek yer mahkemedir. Biz ne olduğunu biliyoruz. Bu belgelerin bizim gözümüzde bir kuruluşluk değeri yoktur” diyerek tepkisini dile getirdi.

Daha sonra birleşime 10 dakika ara verildi. 

Kaynak: Hürriyet 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 09:55

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER