MEB, Diyanet'in bağış kampanyasını personeliyle paylaştı

Diyanet, kurban kesim programının eğitim personeline duyurulmasını istedi

MEB, Diyanet'in bağış kampanyasını personeliyle paylaştı

Yayıncısı olduğu dergilerin okullarda tanıtımı için MEB’den yardım isteyen Diyanet, şimdi de kurban kesim programının milli eğitim personeline duyurulmasını istedi. İl milli eğitim müdürlüğü çalışanlarına Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) bağışta bulunabilecekleri bildirildi

Birgün’ün haberine göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayıncısı olduğu toplam beş derginin okullarda tanıtımının yapılmasına olanak sağlayan MEB, şimdi de TDV’nin kurban kesim programının duyurusu için harekete geçti. İl milli eğitim müdürlükleri, TDV şubelerinden gelen, “Vekaletle kurban alımı” duyurusunun tüm personele anlatılmasını istedi.

‘PERSONELE DUYURULSUN’

Her Kurban Bayramı öncesinde tüm bakanların ve çok sayıda AKP’li milletvekilinin bağış yaparak dikkatleri üzerine çektiği TDV’nin kurban kesim programının, milli eğitim müdürlükleri çalışanlarına duyurulması talep edildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kurban bağışlayarak adres göstermesinin ardından 2018 yılında 1,2 milyar TL gelir elde eden vakfın, vekaletle kurban kesim organizasyonuna ilişkin milli eğitim müdürlüklerine şu yazı gönderildi:

“Kurban ibadetini dini hükümler doğrultusunda yerine getirmek ve keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla vekaletle kurban kesim organizasyonu düzenlendiği yazı ile bildirilmiştir. Vekaletle kurban alımlarının ilçe müftülükleri ile TDV şubelerince kabul edildiğinin kurumunuzda görevli personele duyurulması hususunda bilgilerinizi rica ederim.”

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 08:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER