Masa yasağını kepenk kapatarak protesto ettiler

Beyoğlu’nda esnaf belediyenin keyfi uygulamalarına direniyor…

Masa yasağını kepenk kapatarak protesto ettiler

Beyoğlu Belediyesi tarafından yaklaşık 2 aydır uygulanan masa sandalye yasağı uygulaması bir grup esnaf tarafından 1 günlük kepenk kapatma eylemi ile protesto edildi. Mis Sokak üzerinde toplanan esnaflar, yasak nedeniyle işlerinin yüzde 80 oranında düştüğünü, iflas etme noktasına geldiklerini öne sürdü.

Bir grup Beyoğlu esnafı, masa sandalye yasağını kepenk kapatarak protesto etti. Dükkanlarını kapatan bazı esnaflar kepenklerin üzerine 'Kapattık. Beyoğlu Belediyesi'nin sokakları düzenleme adı altında yaptığı uygulamalara karşı 1 gün kepenkleri kapatıyoruz' yazılı afişler astı.

Mis Sokak üzerinde toplanan esnaflar adına bir açıklama yapan Ali Can Ocak, Beyoğlu Belediyesi'nin uygulamasını protesto etti. Beyoğlu'nda esnafın keyfiyet ve zorbalıkla iflas ettirilerek Beyoğlu'nun yeniden paylaşıma açılmak istendiğini iddia eden Ocak, "Aradan geçen 2 aylık süreye ve belediye tarafından çözümleneceği söylenmesine rağmen sorun hala çözümlenmemiş ve bu süre zarfında iş hacmi yüzde 80 düşmüş işletmeler iflas etme noktasına gelmiştir. Sonuç olarak bizler kepenklerimizi sonsuza kadar kapatmamak, işlerimizi kaybetmemek, Beyoğlu'nu ıssızlığa ve rantsal dönüşümün kirli ilişkilerine terk etmemek için bir gün süreyle kepenklerimizi kapatıyoruz." şeklinde konuştu. (sondakika.com)

YORUM EKLE