Marmara'ya kar ve rüzgar uyarısı

Tedbirli olmayı unutmayın…

Marmara'ya kar ve rüzgar uyarısı

Marmara'ya bu akşamdan itibaren kar geliyor. İstanbul'da zaman zaman saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgar, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kentte ara ara kar çiseliyor. Yerlerdeki buzlanma özellikle sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Bursa, Bilecik, Kocaeli ve Yalova) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini duyurdu.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.   

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ RÜZGAR AĞAÇLARI DEVİRDİ

İstanbul’da zaman zaman saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgar, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Şiddetli rüzgar ağaçları yola devirdi.

Silivri’den İstanbul’a giriş yapacağı tahmin edilen kar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Karayollarına ait tuzlama araçları Silivri, Kemerburgaz, Beylikdüzü ve Avcılar’a konuşlandırıldı.

Sarıyer, Fatih, Beyoğlu, Eyüp, Güngören’de çok sayıda ağaç ve direk devrildi.

Sarıyer Çayırbaşı, Bahçeköy yolu üzerinde devrilen meşe ağacı, itfaiye eri tarafından motorlu testere ile kesildi. Ağacın parçalarını itfaiye erleri yol kenarına taşıdı.

Güngören Tozkoparan Mahallesi Sergi Sokak’ta 8 metre uzunluğundaki kavak ağacı devrildiği duvarı yıktı. Duvarın parçaları park halindeki bir araç da hasar oluşturdu. Ağaç testere ile kesilerek kenara alındı.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2012, 10:49

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER