Manisa'da Covid-19'a yakalanan sağlıkçılara "Neden pozitifsiniz?" soruşturması açıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde görevli 80 sağlık çalışanının Covid-19'a yakalanması üzerine hastane yönetimi soruşturma başlattı

Manisa'da Covid-19'a yakalanan sağlıkçılara "Neden pozitifsiniz?" soruşturması açıldı

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde görevli 80 sağlık çalışanının Covid-19 testlerinin pozitif çıkması üzerine hastane yönetiminin başlattığı “Neden pozitifsiniz?” soruşturmasına sert tepki gösterdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Başevirgen, “Pandemi döneminin en fedakar çalışanlarına bu yapılan hem haksızlık hem de vicdansızlıktır. Görmezden gelinen büyük fedakarlıklar ve emekler nedeniyle biz utanç duyuyoruz” dedi.

Pandemiyle mücadele eden sağlık çalışanlarını korumak için gerekli ekipmanı sağlamak ve bütün koruyucu önlemleri almanın hastane yönetimi ve Bakanlığın  sorumluluğunda olduğunu belirten Başevirgen, “Açılan soruşturmanın akıl ve mantıkla izah edilecek tarafı yok. Hastane, belli ki kendi kusurunu çalışanlarına yıkma derdinde. Bu soruşturmalar bir an önce durdurulsun” dedi.

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER