MAK Danışmanlık, son 1 yıllık araştırma sonuçlarını açıkladı

MAK Araştırma'nın sahibi Mehmet Ali Kulat, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalar yaptı

MAK Danışmanlık, son 1 yıllık araştırma sonuçlarını açıkladı

MAK Araştırma'nın sahibi Mehmet Ali Kulat, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kulat, kararsız seçmenin oranını ve hangi ittifaka daha yakın olduğunu da paylaştı.

Kulat'ın paylaşımları şöyle oldu:

1. Son 1 yıl boyunca yaptığımız araştırmalarda SANDIĞA GİDİP OY KULLANACAĞINI SÖYLEYEN seçmen arasında KARARSIZ oranı % 10 - 12 aralığında, KARARSIZ olduğunu söyleyen seçmende iktidardan çok muhalefete daha yakın seçmendir.

2. AK PARTİLİ seçmen CHP KARŞITLIĞI psikolojisi nedeniyle CHP ile korkutularak yeniden Ak Partiye oy vermesi sağlayabiliyordu. Önce SAADET sonra İYİ PARTİ bu davranış biçimini değiştirip seçmende CHP için meşruiyet oluşturdu.

3. AK PARTİ den koparak kurulan DEVA ve GELECEK PARTİLERİ konusunda onları yok sayma / görmezden gelme politikaları hitap ettikleri taban nedeniyle etkili olmuyor. Bu iki partinin seçim kazanma gücü olmasa bile SEÇİM KAYBETTİRME GÜCÜ TARTIŞMASIZDIR.

4. Bir ittifak tarafından KAMUOYU ARAŞTIRMA FİRMALARI’nın hedef alınması diğer ittifak tarafından o KAMUOYU ARAŞTIRMA FİRMASİ’na çok yüksek anlam yüklenmesine neden oluyor. Ahlaksız firma var mı? Her meslekte olduğu kadar, var.

5. Cumhur İttifakı'nda CB Adayı belli. Millet İttifakının adayı kim? Sorusundan önce bu isim erken mi açıklanmalı geç mi açıklanmalı? Bugünkü güçlü piar imkanları dikkate alındığında önce ittifak resmi kayıt altına alınır ve açıklama son anda olur. İstanbul seçiminde olduğu gibi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 21:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
hiç mi akıl yok
hiç mi akıl yok - 2 hafta Önce

bu muhalefet mal dün hala bir imam atatürke falan bir şey demiş tweterda o gündemde idi abi atatürkün alıcısı yokki 100 yıldır milli eğitimle zorla sevdirmenize karşı bırakın bu kısır siyaseti ideolünüz olabilir fikirlerini savunun ama karşı tarafa probanganda olarak kullanmayın bu ülkede yüzde 50 yi geçemiyor atatürkü seven isterseniza araştırın.hatta karşı taraf bundan besleniyor atatürke karşı kendi putunu yapıyor.bunlara diyeceksiniz bunlar müslüman değil bir müslümanın en büyük vasfı güvenilir olması doğru dürüst olmasıdır.yani ateistler bile bunlardan kat kat müslüman.dün torunu hafız diploması veriliyor yalan tamamen reklam oy devşirmek için.cami yapılıyor hangi parayla haram parayla gevurdan faizle borçlanıp cami yaptırmak varmı islamda biri söylesin yanlış yerden siyaset yaparsan kurtulamasın bu haramzadelerden soygunculardan arkasına cami fotosu yerleştirip halkı çaktırmadan cebini boşaltanlardan.

SIRADAKİ HABER