Lice karıştı: Karakol protestosuna çok sert müdahale

ANF, Lice'de biri kadın, üç kişinin öldürüldüğünü 'iddia' olarak duyurdu

Lice karıştı: Karakol protestosuna çok sert müdahale

Lice’de karakol-kalekol inşaatlarına yönelik 15 gündür eylem yapan kitleye, polis ve askerler gaz bombaları ile çok sert müdahalede bulundu.

Müdahalede 50 yaşındaki bir kadın yaralandığı belirtildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde karakol-kalekol inşaatlarına yönelik 15 gündür eylem yapanların asker ve polislerin konumlandığı noktaya sloganlar atarak yürüyüşe geçmesi üzerine asker ve polisler tarafından gaz bombalarıyla çok sert müdahale edildi. Müdahaleye kitle taş ve havai fişekler ile karşılık verdi.

Dicle Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre müdahalede gaz bombası kapsülünün omzuna isabet ettiği 50 yaşlarında adı öğrenilemeyen bir kadının da yaralandığı belirtildi.

Müdahaleyle başlayan çatışmaların devam ettiği belirtiliyor. 

Öte yandan ANF haber ajansı Lice’deki protestolara sert müdahale sonuçu  1’i kadın, 2 genç, toplam 3 kişinin öldüğün idda edildiğini duyurdu.

Ötekilerin Postası ise Lice Belediye Eşbaşkanı Harun Erkuş'un "Asker ateş açtı, 4 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var." ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2014, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

neden özellikle esrar ve eroin geçiş yollarını tıkayacak olan karakol engellenmeye çalışıldı ? özellikle bunu çok merak ediyorum.licede her ay tonlarca esrar eroin geçişi oluyor yada yetiştirilirken basılıyor . çok düşündürücü bir durum ...