Kürtlere ve Alevilere hakaret eden sağlık müdürünün sözleşmesi askıya alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kürtlere ve Alevilere yönelik nefret söyleminde bulunan Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürü Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’nun sözleşmesinin askıya alındığını açıkladı

Kürtlere ve Alevilere hakaret eden sağlık müdürünün sözleşmesi askıya alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit'in sosyal medya hesabından Kürtlere ve Alevilere hakaret eden İstanbul Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürü Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’yla ilgili soru önergesine yanıt verdi.

Sarıhasanoğlu'nun ırkçı ve cinsiyetçi paylaşımlarını alıntılayan Koçyiğit Sarıhasanoğlu hakkında adli ve idari soruşturma açılıp açılmadığını, görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadığını sordu. Fahrettin Koca verdiği yanıtta soruşturma sürecinin devam ettiğini ve Sarıhasanoğlu’nun sözleşmesinin askıya alındığını bildirdi.

Koca, “Soru önergenizde yer alan hususlarla ilgili Bakanlığımız müfettişince yürütülen disiplin soruşturma süreci halen devam etmektedir. Ayrıca adı geçen kişinin sözleşmesi, soruşturma süresince askıya alınmıştır” dedi. 

Kaynak: ANKA 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 21:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
nelerle uğraşıyoruz
nelerle uğraşıyoruz - 2 hafta Önce

böyle kozmopolit topraklarda çoğu kişinin sorunu, ülkede bir kendileri yaşıyormuş olduğunu zannetmesidir.dünyanın en ortasında en eski insanlık tarihinin doğduğu topraklara yakın bir yerde tek tip insan hayal etmesi abesle iştigaldir.bunu düşünemeyecek kadar beyinsiz olmamalı insan.çıkarın şu at gözlüklerini artık en homojen dediğin yerde bile hetorojenlik yüzde 50 dir o derece.

SIRADAKİ HABER