Kürt müzisyenlere ırkçı saldırı

'Koma Sê Bıra' adlı Kürt müzik grup, ırkçı bir grubun bıçaklı saldırısına maruz kaldı...

"Koma Sê Bıra" adlı Kürt müzik grubu, Bağcılar'da sokak müziği yaptığı sırada ırkçı bir grubun bıçaklı saldırısına maruz kaldı.

Taksim İstiklal Caddesi'nde ve İstanbul'un değişik meydanlarında sokak müziği yapan "Koma Sê Bıra" olarak da bilinen Kürt gençleri, ırkçı saldırıya maruz kaldı.

Olay, dün saat 18.30 civarında Bağcılar Yürüyüş Yolu'nda yaşandı. Kürt gençleri, müzik yaptıkları sırada 20-30 kişilik bir grup bıçaklarla saldırdı. Çevre esnafının da saldırıya destek vermesiyle olay büyüdü.

Daha sonra olay yerine gelen polisin uyarısıyla dağılan ırkçı gruba polis müdahale etmezken, müzisyen gençler gözaltına alınarak Bağcılar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

POLİS: NEDEN KÜRTÇE ŞARKI SÖYLÜYORSUNUZ?

İsimlerinin Barış Adal, Eymen Adal ve Erkan Benli olduğu öğrenilen gençlerin emniyetteki sorgusunda polislerin "Neden Kürtçe şarkı söylüyorsunuz, siyasi şarkılar söyleyemezsiniz" dediği öğrenildi.

Polisin baskısına maruz kaldığını dile getiren grup üyesi Barış Adal, olayı şöyle anlattı:

"Şarkı söylüyorduk. Birden kalabalık bir grup üstümüze doğru yürüdü ve bıçaklarını çektiler. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çevredeki esnaf şikayet etmiş sanırım, polis geldi ve sadece bizi emniyete götürdüler, onlara karışmadılar."

Emniyetteki sorgusu tamamlanan gençlerden Barış Abdal ve Eymen Abdal serbest bırakılırken Erkan Benli'nin ise emniyetteki gözaltısı sürüyor. (Ötekilerin Postası)

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 01:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
kürt kızı
kürt kızı - 4 yıl Önce

siz yanlış birşey yapmadınız asıl yanlış yapan sizi bölücülükle suçlayan size kalkan elar kırılsın sizi çok seviyorum sonuna kadar arkanızdayım başarıların devamını dilerim

Suçsuzlar
Suçsuzlar - 3 yıl Önce

koma se bıra suçsuzdur erkan benli'yi serbest bırakmalılıar :/

Cansu Karakaş
Cansu Karakaş - 5 yıl Önce

Türkler bölücülük yapiyor

zozan demir
zozan demir - 4 yıl Önce

İnsanların kendi dillerinde şarkı söylemeyi yasaklayan engel olan körelmış zihniyeti kınıyorum

gurbetçi
gurbetçi - 4 yıl Önce

Siz suç islemediniz asıl suçu sizi göz altına alan ve saldiran yobaz insanlardir kürt halkı yanınızda yeterki siz amacinizdan vazgeçmenin

Suçsuzlar
Suçsuzlar - 3 yıl Önce

ღ ღ ღ ღ ღ koma se bıra ღ ღ ღ ღ ღ ღ barış ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ eymen ღ ღ ღ ღ ღ
erkan ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ koma se bıra ღ ღ ღ ღ suçsuz ღ ღ ღ ღ koma se bıraaa ღ ღ
ღ ღ ღ ღ koma se bıra ღ ღ ღ ღ

Baran azad
Baran azad - 5 yıl Önce

Dunyanin yahudilerden ve hitlerden sonra gordugu en fasist millet mezapotamya ya ayak bastiklarinda tanklari tufekleri yoktu at essek ve kendileri disinda 72 millete bi nazarlan bakariz dedikleri icin kabul edildiler bu topraklara turkler icin yasasin PKK her biji Azadiya gel

ozledim seni
ozledim seni - 4 yıl Önce

Sana bisey old
umu