Kürt illerinin valileri Ankara'ya çağırıldı

İçişleri Bakanlığı'nın çağrısıyla Kürt illerindeki valiler, güvenlik toplantısına katılmak için Ankara'ya gitti

Kürt illerinin valileri Ankara'ya çağırıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında bugün yapılacak güvenlik toplantısında 22 ilin valisi de çağrıldı. Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Antep, Hakkari, Iğdır, Kars, Maraş, Kilis, Malatya, Mardin, Siirt, Urfa, Şırnak, Dersim ve Van valisinin Ankara'ya geldiği öğrenildi. Toplantıda, bölgede yapılan operasyonların değerlendirileceği belirtildi. 

Toplantı, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde saat 10.00'da basına kapalı gerçekleştirilecek. 

Toplantıda, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ve ilgili güvenlik bürokrasisi yetkilileri de katılacak.

'YA HERRO YA MERRO' 

Ankara'da 8 Eylül'de yapılan Valiler Toplantısı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayyım atanmalarının yapılacağını şu tehditli sözlerle ifade etmişti: "Yerel yönetimler üzerinden terör örgütüne yardım eden bir anlayış söz konusu. Devletimiz bunu tespit etmiştir. Bizim görevimiz milletin verdiği emaneti yerine getirmektir. Gereğini yerine getireceğiz. Neymiş müsaade etmeyeceklermiş. Ya herro ya Merro! Öyle bir şey söz konusu değil. Devletin gücünü anlamayanlara, 6-7 Ekim olaylarında fırsat bulduğunu zannedenlere gerekli cevabı verdik ve vermeye devam edeceğiz." 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 18:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
fırtına insan oğlu
fırtına insan oğlu - 4 yıl Önce

Türkiye iflasa gidiyor eyer kürt halkına değişiklik yaparsanız kürtleri kayıp edersiniz bu halk savaşlarda dedesini babasını kardeşlerini kayıp etti mesela çanakkalede Kıbrıs ta hizanda İzmirde her de askerlik yaptı bu ülkeyi beraber can verdik kan verdik neden kürtleri yok sayiyorsunuz ayrım kayrım olmasın Türkiye maddi manevi kayıp eder bu yanlışlıklardan vaz geçin hepimiz kara topraktan olduk bir gün toprak olacağız neyi paylaşamiyoruz bu dünya hepimize yerdir hepsi kalacak kan dikeni Allah sevmez peygamber şefaat etmez vaz geçin ayırım kayırıma nedir daha önce dünya büyle değildi saddamın akıbetıni gürdünü hepimiz gürdünüz selam olsun barış isteyenlere hepimiz birgün öleceğiz ölüm var ölüm ey insan oğlu

SIRADAKİ HABER