Kulis: NATO Zirvesi'nden en karlı çıkanlar, Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu oldu

'Efkan Ala veya onun ekolünden bir isim getirilirse çözüm süreci kaldığı yerden devam eder'

Kulis: NATO Zirvesi'nden en karlı çıkanlar, Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu oldu

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, 14 Haziran’da Brüksel’de gerçekleşen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden görüşmesiyle ilgili  Biden’ın, “Verimli geçti. Güzel geçti” yorumuna kadar Beyaz Saray’dan bir açıklama yapılmamasını manidar bulduğunu yazdı.

İşin uzmanlarının, “Biden istediklerini almasa ‘Verimli’ ifadesini kullanmazdı” dediğini aktaran Takan'ın, "Baş başa 45 dakika erken seçim getirir mi?.." başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Biraz daha sarayın ince kulislerine inelim;

Artık, yılan hikayesine dönen geniş çaplı kabine değişikliğine kesin gözle bakılıyor. Saraydaki hava, ‘İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kesin gitti. NATO Zirvesi'nden en kârlı çıkanlar, Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu oldu’ şeklinde.

Hulusi Akar’ın güçlendirilmiş ve geniş yetkilerle donatılan Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevine getirileceği beklentisi hakim.

Eğer iddialar doğru çıkarsa, bu Amerikan planlarının tıkır tıkır işleyeceği anlamına gelir. Bir de üstüne üstlük İçişleri Bakanlığı’na Kürt orijinli bir isim veya Efkan Ala veya onun ekolünden bir isim getirilirse “çözüm süreci” kaldığı yerden devam eder.

Ya sonra?..

Saray kaynaklarına göre; '2022 Haziran’da erken seçim olur.'"

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 17:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER