'Kulaçoğlu tecritte tutuluyor, bu neyin intikamı!'

20 Mayıs'ta gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Taylan Kulaçoğlu'nun avukatı Tamer Doğan, müvekkilinin tecritte tutulduğunu ve eziyet gördüğünü açıkladı

'Kulaçoğlu tecritte tutuluyor, bu neyin intikamı!'

Sosyal medyada “İsimsizler” adı altında platform kurduğu öne sürülüp, iktidara yakın basın yayın organlarında hakkında bu yönde haberler çıkan Kulaçoğlu, ikinci kez gözaltına alındıktan sonra 20 Mayıs’ta Balıkesir’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Kulaçoğlu’nun avukatı Tamer Doğan, müvekkilinin tecritte tutulduğunu ve eziyet gördüğünü açıkladı. Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Müvekkilimiz Taylan Kulaçoğlu’na tecrit koşullarında ‘özel’ muamele yapılıyor! 2 haftadır kıyafetleri, parası, yastığı, temizlik malzemeleri verilmiyor ve tek kişilik tecrit koşullarında tutuluyor. Bu neyin intikamıdır! Böyle bir uygulama kabul edilemez, bu bir işkencedir!” ifadelerini kullandı.

17 Mayıs’ta gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Kulaçoğlu, 20 Mayıs’ta ikinci kez gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 17:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER