Koronadan ölen Hüsnü Bayramoğlu'nun cenazesinde izdiham

Hüsnü Bayramoğlu'nun cenazesine binlerce kişi katıldı

Koronadan ölen Hüsnü Bayramoğlu'nun cenazesinde izdiham

Said Nursi'nin talebelerinden olan ve 86 yaşında koronadan ölen Hüsnü Bayramoğlu'nun cenazesine binlerce kişi katıldı. Bayramoğlu koronavirüs nedeniyle iki haftadır hastanede tedavi görüyordu.

Bayramoğlu'nun cenazesi İstanbul'da bulunan Eyüpsultan Camisi'nden kaldırıldı. Cenaze namazına yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da dua edip konuşma gerçekleştirdi.

Koronavirüsü salgınında birçok rekorun kırıldığı bu günlerde Bayramoğlu'nun tabutu, cami avlusundan birlerce kişinin omzunda taşındı.

İçişleri Bakanı Soylu da tabutu taşıyanlar arasındaydı.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi son olarak 1 Aralık 2020 günü toplanmış ve bu toplantıda “Cenaze namazlarının vefat edenlerin yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınmasına” karar verilmişti. Daha sonraki il hıfzısıhha kararlarında cenazelerle ilgili alınan kararda güncellemeye gidilmedi.

Cenazenin toprağa verileceği Eyüpsultan Mezarlığı'ndaki defin sırasında mezar başında onlarca kişi de cenazeye toprak atmak için birbiriyle yarıştı. 

Sosyal medyada birçok kişi cenazedeki kalabalığa tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 17:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER