Kobanili sığınmacı IŞİD vahşetini anlattı: 'Baldızıma tecavüz edip kalbini söktüler'

Kobani'den Türkiye’ye kaçan sığınmacılar, dehşet verici hikayeler anlattı...

Kobanili sığınmacı IŞİD vahşetini anlattı: 'Baldızıma tecavüz edip kalbini söktüler'

IŞİD kuşatması altında olan Rojava'nın Kobani Kantonu'ndan Türkiye’ye kaçan sığınmacılar, dehşet verici hikayeler anlattı.

The Guardian gazetesinin muhabiri Catherine James’e sınırdan konuşan bir Kobanili, IŞİD’in Kobani çevresinde ele geçirdiği köylerde halka işkence ettiğini, 85 yaşındaki amcasının kafası kesilerek öldürüldüğünü, baldızı ve yeğeninin kalplerinin söküldüğünü söyledi.

‘SİLAHI KALDIRAMAZDI BİLE’

Diken'in yer verdiği habere göre, Mustafa Kader,  Kobani merkeze 16 kilometre mesafedeki köyünü 10 gün önce gün doğarken terk etmiş. Eşi ve beş yaşındaki oğullarıyla birlikte Türkiye’nin yolunu tutmuşlar. 85 yaşındaki amcası da onlarla birlikte gelecekmiş ama son anda fikir değiştirip memleketini terk etmemiş. Arkalarından gelen sığınmacılardan amcasının kafasını kesilerek öldürüldüğünü öğrenen Kader, ‘’85 yaşındaydı, silahı yerinden kaldıramazdı bile” diyor.

‘KALPLERİNİ SÖKMÜŞLERDİ’

Eşinin köyünde gördükleriyse, IŞİD’in insanlıkdışı şiddetini Kader için ‘gerçek‘ kılmış. Aile, Türkiye’ye kaçış yolunda geçtikleri köyde, eşinin kız kardeşini ve sekiz yaşındaki yeğenlerini kan gölünün ortasında bulmuş. Kader, gözyaşlarını tutmakta zorlanarak şunları anlatıyor:

”Tecavüze uğramışlardı, kalplerini göğüslerinden söküp bedenlerinin üzerine bırakmışlardı. Onları kendi ellerimle gömdüm.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçek islam budur
gerçek islam budur - 6 yıl Önce

ışid gerçek islamı uyguluyor, islamın gerçek yüzü budur.

ali canmaz
ali canmaz - 6 yıl Önce

...dogrudur

h.h
h.h - 6 yıl Önce

..hey sen gerçek islamda bahseden ..senindeislamlıgında şuphe duyuyorum

amedli
amedli - 6 yıl Önce

işid kadar çakal insan da dünyaya gelmemiştir ve gelmiyecektır

ttttyyyy
ttttyyyy - 6 yıl Önce

Nerde gorulmus boyle bi vahset islam tarihinde bole bsy ne horulmus nede duyulmus bu it kopuklarinin duzmeceyle uydurdugu sozde islamdr

utuenkidu
utuenkidu - 6 yıl Önce

Bu dunyada Kurtlerin yasadiklarini baska yasayan bir millet varmidir?kiyamet elcileri kiyamet gelmis haberiniz de yok.Dindarliginiz kurtleri yok saymak mi?utanin utanin utanin allaha sayginiz olsa allahin yarattigi kurtlerede olur.

azad
azad - 6 yıl Önce

Isid senin bacinida tecavuz etseydi boyle konusurmuydun acaba

2121
2121 - 6 yıl Önce

Gercek islam budur diyen it..gercek islamda kadina tecavuz varmi eyer kabul ediyorsan getir anani bacini..seninde o DAİS cetelerinin muslumanligi yere batsin..


SIRADAKİ HABER