"Kepenk kapatma" eylemleri yasaklandı

Hakkari Valiliği, "toplu iş yeri kapatma"nın yasaklandığını duyurdu. "Provokatif ve yasadışı yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldıkları" dedi

"Kepenk kapatma" eylemleri yasaklandı

Hakkari Valiliği, il sınırları içindeki iş yerlerinin toplu olarak kapatılmasını yasakladı. Valilikten yapılan açıklamada, ‘işyerlerinin çeşitli provokatif ve yasadışı saik ve yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldıkları’nın tespit edildiği söylendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İl sınırları içinde yürütülen güvenlik operasyonları ve benzeri hususlar bahane edilerek zaman zaman işyerlerinin çeşitli provokatif ve yasadışı saik ve yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldıkları tespit edilmiştir.

İşyerlerinin toplu biçimde kapatılmasının halkın günlük yaşamını sürdürmesini zorlaştırarak huzur ve sükûnunu bozduğu, kişilerin güvenlik, dirlik ve esenlik içinde günlük ihtiyaçlarını sağlamak suretiyle sağlıklı yaşamasını önemli ölçüde zafiyete uğrattığı değerlendirildiğinden; Kamu düzeninin korunması amacıyla, İlimiz genelinde bulunan işyerlerinin toplu olarak kapatılması yasaklanmıştır. Yasağa uymayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.” 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2016, 22:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER