KCK: Rojava Devrimi ve Kobanê halkı, bilge devrimci Karker Amca'yı unutmayacak

KCK Yürütme Konseyi'nden Kobani Katliamı'nda yaşamını yitiren Rıfat Horoz'la ilgili açıklama

KCK: Rojava Devrimi ve Kobanê halkı, bilge devrimci Karker Amca'yı unutmayacak

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kobani'ye yönelik IŞİD saldırısı sırasında hayatını kaybeden Sinoplu Arnavut YPG'li Rıfat Horoz (Karker Kobanê) ile ilgili bir açıklama yaptı. KCK, ilgili açıklamasında, "Arnavut Karker Amcanın devrimciliği Rojava ve tüm Kürdistan devriminde yaşayacak, bu ruh tüm Ortadoğu'yu özgürleştirerek halkları özgürlük ve kardeşlik temelinde komünal demokratik yaşamla buluşturacaktır," denildi.

ANF'de yer alan KCK'nin Rıfat Horoz'un ölümünün ardından yaptığı açıklama şöyle:

"Bu şehidimizi minnetle anıyor, Arnavut Karker Amcanın sosyalist ruhunun dolaştığı Kobanê’nin yenilmezliğin şerbetini içerek her türlü saldırıyı yenilgiye uğratacağına inanıyoruz.

Şehit Arnavut Karker Kobanê IŞİD’in Kobanê işgaliyle birlikte Suruç’a gelerek aylarca Suruç sınırında Kobanê Direnişiyle dayanışma içinde olmuştur. Suruç’ta Kobanê Direnişini destekleyen halkın moral güç aldığı devrimci olarak gecesini gündüzünü Kobanê Direnişinin başarısı için vermiştir. Sınırda direniş kütüphanesi açmış, direnişin burada mayalanması ve güçlenmesi için büyük çaba harcamıştır.

Kobanê Direnişinde birçok genç enternasyonalist yaşamını yitirirken, Rıfat Horoz yoldaş gücü ve enerjisiyle direnişin en büyük kahramanlarından biri olarak Rojava Devrimi ve insanlık tarihindeki yerini almıştır. Kobanê zaferinden sonra hemen Kobanê’ye geçmiş, devrimin moral gücü olarak Kobanê’nin küllerinden yeniden yaratılması çalışmalarında en önde yerini almıştır. Kobanê gerçekliğini kendi şahsında tüm dünyaya göstermiştir.

İşte bu bilge devrimci, halkın moral gücü olmak için yaşamını ortaya koyan Sinoplu Arnavut Karker Amca, IŞİD’in Kobanê saldırısında kadın, çocuk, genç ve kendisi gibi yaşlı yüzlerce Kobanêli gibi katledilmiştir. Kobanê Direnişinin ruhuna kendi ruhunu da katmıştır. Kobanê artık sadece kendisi değildir; enternasyonalist devrimcileriyle, Kobanê Dünya Gününde ayağa kalkan dünya halklarıyla tüm insanlığın direniş merkezi, moral merkezi bir şehir haline gelmiştir. Rojava Devrimi ve Kobanê halkı Arnavut Karker amcasını unutmayacak, onun özlemini, Kobanê’nin inşası, özgür ve demokratik yaşamıyla taçlandıracaktır.

Arnavut Karker Amcanın devrimciliği Rojava ve tüm Kürdistan devriminde yaşayacak, bu ruh tüm Ortadoğu'yu özgürleştirerek halkları özgürlük ve kardeşlik temelinde komünal demokratik yaşamla buluşturacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 16:17
YORUM EKLE