Kayseri’de Kürt öğrencilere saldırı iddiası: Öğrenciler yurtları terk etti

KYK Erkek Öğrenci Yurdu önünde ırkçı bir grup toplandı, öğrenciler yurtları terk etti

Kayseri’de Kürt öğrencilere saldırı iddiası: Öğrenciler yurtları terk etti

Kayseri’deki bombalı saldırının ardından bir grubun kentteki öğrenci yurtlarının önüne toplandığı iddia edildi.

Kürt öğrencilere yönelik saldırılar olduğu, bazı öğrencilerin can güvenliği nedeniyle yurtları terk ettiği öne sürüldü.
 
Evrensel’in haberine göre, Kayseri’de bu sabah gerçekleştirilen ve 14 askerin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının ardından, kentteki yurtlarda Kürt öğrencilere dönük saldırılar yaşandı.
 
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erkek Öğrenci Yurdu önünde ırkçı bir grup toplandı. Polisin ırkçı gruba hiçbir müdahalede bulunmadığı bildirildi.
 
Bazı Kürt öğrencilerin de can güvenliği nedeniyle yurtları terk ettiği öğrenildi. Ayrıca, saldırgan gruplar sokak aralarında arabalarla dolaşıyor.
 
Kayseri’de bir grup saldırının ardından HDP Kayseri İl binasına saldırı düzenlemiş, MHP bayrağı asarak, binayı ateşe vermişti.
 
HDP’ye yapılan saldırının ardından, Emek Partisi ve DİSK binasına da saldırılar düzenleyen grup, CHP’li gençleri de darp etmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 09:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza
Hamza - 4 yıl Önce

Olacagi buydu sen kindar katil en sonunda insanlari fasit eylemlerin halki tahrik cirkef konusma yakinda batida baslar anadoluya kadar ic savas basladi bile rahat mis in baskanlik basini yiyecek yakinda Allah sana cezanin iyisini kisa zamanda verecek

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

Kahr olası olum .defol git bu ulkede yeter artık gençlerin ölmesini istemiyorum.ne olur bu ülkeyi dunulmez bircikmaza guturmiyelim ve yunetenlerden tek isteğim bu.

Lale
Lale - 4 yıl Önce

bir ülkede kadinlari ve çocuklari yaşam korkusu ve güvensizlik duygusu almişsa, o ülke bitmiş demektir. birtek çocuğun boynu bükükse altinda, o herseferinde kullanip dile getirdiğiniz bayraklarınız ne işe yararki! bizi meseplere ve milliyetlere ayıranların tek amacı,kendi saltanatının süresini uzatmaktır. birinin hırsları için birbirimizi harcamayalım..!

SIRADAKİ HABER