Kayseri Valiliği'nden ikinci 'havlu' açıklaması: Farklı bir amaç gütmemiş

Balkonuna astığı havluda İngiliz bayrağı deseni olduğu gerekçesiyle bir kişi gözaltına alınmıştı

Kayseri Valiliği'nden ikinci 'havlu' açıklaması: Farklı bir amaç gütmemiş

Kayseri’de İranlı bir kişinin balkonuna astığı İngiliz bayrağı desenli havlu nedeniyle gözaltına alınmasının ardından valilik bir açıklama daha yaptı.

İlk açıklamasında “Şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır” diyen Kayseri Valiliği ikinci açıklamada şu ifadeleri kullandı:

19 Mayıs 2020 tarihinde basın büromuzca yapılan kısa açıklamanın yanlış anlamalara sebebiyet verebileceği düşüncesiyle daha ayrıntılı açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Dün kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle saat tam 19:19’da bayraklarımızla İstiklal Marşımızı okumak için balkonlarına çıkan vatandaşlarımız bir evin balkonunda asılı yabancı bir bayrağı görünce saat 19:19’da Ülkemiz genelinde yapılan programa aykırı bir durum olarak değerlendirerek şikâyet ve ihbarlarda bulunmuşlardır.

Bunun üzerine ilgili şahıs hakkında yapılan şikâyet ve ihbarlar neticesinde şahsın bilgisine başvurulmuş, yapılan görüşmelerde şahsın farklı bir amaç gütmediği anlaşılmış ve durum tutanak altına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kayseri’de İranlı Mohammad Reza K.’, havlusunu kurutmak için balkonuna asmış, bu sırada balkonlarında bulunan bazı kişiler İngiliz bayrağı desenleri olduğu gerekçesiyle tepki göstermişti. Mahalleye gelen polis ekipleri, Reza K.’yı gözaltına almıştı. Kayseri Valiliği, şahıs hakkında işlem başlatıldığını belirten bir açıklama yayınlamıştı.

Açıklamada, “Söz konusu havluyu kurutmak için balkonuna astığını iddia eden yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır” denilmişti. Reza K. polis merkezinde verdiği ifadede, “Ben ıslak olan havlumu kurutmak için balkona astım” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER