Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca, meclis üyeleri ve gazeteci gözaltına alındı

Kars'ta bu sabah birçok eve polis tarafından baskın yapıldı

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca, meclis üyeleri ve gazeteci gözaltına alındı

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca, İl Genel Meclisi ve ilçe belediyesi meclis üyeleri ve HDP Kars Eş Başkanı Cengiz Anlı, 'örgüt üyeliği' iddiasıyla bu sabah evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen'in 25 Eylül'de düzenlenen Kobane operasyonu kapsamında gözaltına alınmasının ardından, bu sabah Kars'ta yeni bir gözaltı operasyonu başlatıldı. 

Avukat Sertaç Çelikkale’nin Artı Gerçek’e verdiği bilgiye göre Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca ile birlikte Kars İl Genel Meclisi Üyesi Suat Bayhan, Muazzez Çagrıtekinci, Kaya Naki, Fahrettin Kaya, Şengul Erkmen gözaltına alındı. Gözaltına alınanların emniyete götürüldüğü öğrenildi. 

GAZETECİ DE GÖZALTINA ALINDI

Operasyonda ayrıca gazeteci Selda Manduz'un da gözaltına alındığı belirtildi.

İLÇE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ DE GÖZALTINDA

Yine Digor Belediye Meclisi’nden de Hamit Taşdelen (encümen), Reis Baykız (eski encümen) ve Zorba Başkutlu’nun (eski ilçe baskanı) gözaltına alındığı bildirildi.

HDP İL EŞ BAŞKANININ EVİNE POLİS BASKINI: GÖZALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında HDP İl Eş Başkanı Cengiz Anlı’nın da evine baskın yapıldı. Anlı, evinde yapılan arama sonrası gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

AYHAN BİLGEN 'KADIN BELEDİYE BAŞKANI İLE YOLA DEVAM EDELİM' DEMİŞTİ

Kobane soruşturması kapsamında 25 Eylül’den bu yana gözaltına olan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, dün görevinden istifa edeceğini duyurmuş, “Kars'ta bir kadın Belediye Başkanı ile yola devam edilirse, sadece siyasal değil, toplumsal bir eşik aşılmış olur” demişti.

Kaynak: Artı Gerçek 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER