Kadınlar Gülistan Doku için Dersim’de

HDP'li kadınlar, “Kadın mücadelesi her yerde” kampanyasının finalini, kayıp Gülistan Doku için yarın Dersim'de yapacak. HDP İl Eşbaşkanı Nurşat Yeşil, kadınlara katılım çağrısı yaptı

Kadınlar Gülistan Doku için Dersim’de

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi’nin bir ay önce başlattığı “İstismara, infaza, kayyıma karşı biz varız, kadın mücadelesi her yerde” adlı kampanyasında sona doğru gelindi. Birçok kentte kadın cinayetlerine, istismara ve kayyımlara karşı eylem ve etkinlikler düzenleyen kadınlar, kampanyanın finalini, kayıp Gülistan Doku’nun akıbetine dikkat çekmek için Dersim'de yapacak. HDP İl Eşbaşkanı Nurşat Yeşil, yarın saat 13.00’te Sanat Sokağı’nda tüm kadınların bir araya gelmesi için çağrıda bulundu.
 
‘ÖRTBASA İZİN VERMEYECEĞİZ’
 
Yeşil, Gülistan Doku’nun akıbetinin aylardır bilinmediğini hatırlatarak, “intihar” algısının yaratılmak istendiğini söyledi. Yeşil, ilk günden bu yana cinayet ve kaçırılma şüphesi üzerinde durulması gerektiğini vurguladı. Doku’nun ilk olmadığını belirten Yeşil, “Gülistan Doku, sembol oldu. Bunda ailesi ve kadın mücadelesinin büyük bir rolü var. Bu olayın örtbas edilmesine izin vermeyeceğiz. Etkinliğimizin bir kolunun Dersim’de olması, Gülistan Doku şahsında kaybedilen kadınların akıbetini sormaya yönelik bir çağrıdır” dedi.
 
KATILIM ÇAĞRISI
 
“Gülistan Doku bulunana kadar akıbetini sormaya devam edeceğiz” diyen Yeşil, şiddete, cinayete, sömürüye ve hak gaspına karşı alanlarda olacaklarını kaydetti. Yeşil, yarınki etkinlik için tüm kadınlara katılım çağrısı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 10:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER