'Kadının kocasını adıyla çağırması edepsizliktir'

Özdemir, “Kadının kocasını adıyla çağırması edebe münafidir, mekruhtur, o da edepsizliktir”  dedi

'Kadının kocasını adıyla çağırması edepsizliktir'

Kökeni İsmailağa Cemaati'ne dayanan Fatih Medreseleri'nden Mesut Özdemir, 'Bugün iş yerinde çalışırken patronuna işçi ismiyle seslenebiliyor mu, ne diyor Ahmet Bey diyor, Ali Bey diyor, buyurun Efendim diyor' diyerek, kadınların da kocalarına isimleriyle hitap edemeyeceklerini iddia etti.

Kökeni İsmailağa Cemaati'ne dayanan Fatih Medreseleri'nden Mesut Özdemir, “Kadının kocasını adıyla çağırması edebe münafidir, mekruhtur, o da edepsizliktir”  dedi.

Fm Tv yayınlanan Sürahi adlı sohbet programında konuşan Özdemir, “bir kadın kocasını ismiyle çağırmayacak. İsminin başına sonuna bir şey ekleyebilir mesela Ahmet Bey, Ahmet Efendi gibi… Ama kocasına ismiyle seslenmesi normalde edepsizliktir” dedi.

'İŞÇİ PATRONUNA İSMİYLE SESLENEBİLİYOR MU?'

Özdemir konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bugün iş yerinde çalışırken patronuna işçi ismiyle seslenebiliyor mu, ne diyor Ahmet Bey diyor, Ali Bey diyor, buyurun Efendim diyor. Beni çağırtmışsınız Efendim diyor. Müdürüm diyor, şefim diyor değil mi? Askerde senden aynı yaş olmasına rağmen senden 3 ay önce askere gelmiş, onbaşı olmuş bir arkadaşın, mahalle arkadaşın da olsa buna ismiyle hitap edemiyorsun, komutanım diyorsun. Bugün bir er, veya rütbesi düşük olan bir asker rütbesi yüksek olan bir askerin yanından geçerken selam vermeden geçsin bakalım, elini, kolunu sallaya sallaya geçsin. Duracaksın selam vereceksin, emret komutanım diyeceksin, bir emir verdiyse emir tekrarı yapacaksın,  lazım mı bunlar lazım evet oradaki ciddiyetin korunması için bunlar lazım. İslamiyet teki karı koca arasındaki ciddiyetin korunması için bu da lazım. Bir kadının kocasına ismiyle hitap etmesi mekruhtur, edepsizliktir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ISLAM DU$MANI
ISLAM DU$MANI - 2 yıl Önce

yüzyıllardan beri Dîn-i Mübîn-i İslâm'ın içini binbir çeşit hurafeyle doldurup sulandıran ve şimdide alanen kadınları köleleştirmeyi savunarak kadına şiddeti dahada teşvik eden, ha keza Türkiye'nin kanayan yarası çocuk evliliklerine sürekli kılıf uyduran, ve mürit edindikleri zavallı yoksul aile çocuklarına her çeşit gizli cinsel sapıklıklıkta bulunun bu edep yoksunu, benamus tarikat $eyhlerine Diyanet, Cumhurbaşkanı, hükümet ve Devlet ne zaman dur diyecek ??

Yorumcu
Yorumcu - 2 yıl Önce

SAÇMALIK! İslam da böyle bir şeyi ilk defa bu hoca denilen adamdan duyuyorum. Eşinle aranda saygı olmalı ama isimle mi saygı belirleniyor? İş alanıyla aile arasını saçma bir örnekle açıklamaya çalışmış hoca efendi (!) Aile arasında ki iletişime hocalar mekruh diyerek karışamaz. Her şeye bir kılıf uydurmayı bırakmaları gerekiyor. Yetişkin bir insan ailesiyle iletişime kendi karar verir bir başkası değil. Kadınları köleleştirmeyi bırakın! İslama düşman olmaya çalışanlara bahane olmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz! İnsanları kışkırtmayın!

SIRADAKİ HABER