Jandarma Kürtçe mevlidi kesti: Ya Türkçe ya Arapça oku

Jandarmanın baskısı üzerine imam mevlidi sonlandırdı

Jandarma Kürtçe mevlidi kesti: Ya Türkçe ya Arapça oku

Sur’un bir kırsal mahallesinde imamın Kürtçe okuduğu mevlit jandarma tarafından kesilerek, “Mevlidi ya Türkçe ya da Arapça okuyacaksın” uyarısı yapıldı.  
 
Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Sati (Satya) Mahallesi’nde taziyede mevlit okuyan mahallenin imamı jandarma tarafından uyarıldı. Mahalle sakinlerinin verdiği bilgilere göre, jandarma, Kürtçe mevlit okuyan imama, “Siz PKK’lı mısınız? Neden Kürtçe mevlit okuyorsunuz? Mevlidi ya Türkçe ya da Arapça okuyacaksınız” diyerek, mevlidi bitirmesini istedi.

Jandarmanın baskısı üzerine imam mevlidi sonlandırdı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 14:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
antifaşist
antifaşist - 2 ay Önce

pkk ne alaka mevlüt bir naat yani peygamberi öven şiir bırak insanlar kendi dilinde anladığı şekilde cemiyet etkinliği yapsın .bu sonuçta ibadet değil sonradan çıkan adet islam sadece arablara has bir din değil.ha ezan ve kuran arapça aslındaki mana şaşmasın diye kendi dilinde okunabilir ibadetlerde ona göre yapılıyor. .biz çoğu icraatlarında batı filozoflarının görüşünü uygularken bunlar alman ingiliz yahudi diye uygulmayalım mı diyorlar hayır.bu nedir aşırı milliyetçiliğin yani fanatik faşistliğin baskı aracına dönüşmesi.

M
M - 2 ay Önce

Sur kaymakamlığının açıklamasını yayınla. Halktan biri bile çıkıp böyle bi olayı teyit etmedi. Yalanlarınıza artık kimse inanmıyor

m9safir
m9safir - 2 ay Önce

İslam da zaten arapça bildiği halde öyle okusa ne olur sanki

Zerzevat
Zerzevat - 1 ay Önce

Allah sizi yer yüzünde helak etsin ..koylu yerinde olsaydım eşşek sudan gelinceye kadar o yetkiliyi döverdim

SIRADAKİ HABER