İzmir'de 2 kadın serbest

Başbakan Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 kadın serbest bırakıldı.

İzmir'de 2 kadın serbest

İzmir'de, Başbakan Erdoğan'a, miting öncesinde hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 kadın, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir Gündoğdu Meydanı'nda yaptığı mitingin ardından, İl Emniyet Müdürü iki kadının gözaltına alındığını açıklamıştı.

Emniyette "devlet büyüklerine hakaret" suçlamasıyla ifade veren iki kadın, savcılık talimatıyla serbest kaldı.

Öte yandan, Alsancak'ta Başbakan'ın miting yapacağı Gündoğdu Meydanı'na yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bölgeye çevik kuvet ekiplerinin çağrılmasının ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. Bornova'da yapılan eyleme de polis izin vermedi.

Erdoğan, olaya ilişkin İzmir'deki mitinginde, "Bugün gelirken bir bayan balkonda, yanında herhalde kocasıydı, beyiydi. Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki... İşte CHP bu. Ülkenin Başbakan'ı oradan geçiyor, sen elinle kolunla o hareketi yapıyorsun. Sen bir bayansın ya, sen bir kadınsın ya... Sen, bu ülkenin Başbakan'ı buradan geçerken, o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte, CHP zihniyeti budur. Yani bunu, bir erkek yapsa, akıl erer de, ki o dahi yapamaz, bir bayanın bunu yapmasını ben anlayamıyorum. İşte 30 Mart, bunun için çok önemli" açıklamasını yapmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 00:51
YORUM EKLE