İzmir Fuarı'nda Gezi protestosu

Açılışta 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı atıldı...

 İzmir Fuarı'nda Gezi protestosu

İzmir Enternasyonel Fuarı'nın bu akşam yapılan 82'nci açılış töreni protestolarla başladı.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım katıldı.

Ancak önceki yıllarda olduğu gibi yine CHP ve AKP'liler arasında gerginlik çıktı.

Protokol yerini aldığında bir grup 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganları atmaya başladı. AKP'lilerin bulunduğu bölümden de 'yuh' sesleri yükseldi. Her iki partinin yönecileri ve törenin sunucusu protestocuları sakinleştirmeye çalıştı.

Karşılıklı protesto ve alkışlar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama telgrafları okunurken de devam etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konuşmasını yapmak üzere sahneye geldiği sırada “İzmir azizdir aziz kalacak” şeklinde sloganla atıldı.

Kocaoğlu açılış törenindeki konuşmasında yükselen protesto tezahüratlarına tepki göstererek şöyle konuştu:

“Bu fuar ne şu partinin ne bu partinin ne onun ne bunu çiftliği değildir. Herkes ne yaptığını bilsin. Bu fuar Ulu Önderimizin bize mirasıdır. Lütfen herkes kendini bilsin. Burası siyasi arena değil.

Burada 60 tane ülkede gelen konuk var. Genel başkanlara, bakanlara belediye başkanlarına kimseye saygı göstermiyorsunuz. Yabancı konuklara saygı gösterin.

Bana ikinci defa bu konuşmayı yaptırıyorsunuz. Ben herkesten ve muhataplarımdan özür dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Bu üç oldu bunu herkes iyi bilsin. Dördüncüsü olmayacak. Buna kim sebep olduysa kafasının kılcal damarlarına kadar yazsın… Böyle şey olmaz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 16:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER