İstanbul’da Gezi operasyonu: 14 gözaltı

İstanbul'da operasyon...

İstanbul’da Gezi operasyonu: 14 gözaltı

İstanbul’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bu sabah yapılan operasyonlarda 14 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyona Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü’nün destek verdiği bildirildi.

Yaklaşık bin polisin katıldığı operasyonun içeriğiyle ilgili ise şu ifadelere yer verildi: Sultangazi’de molotofkokteyli korsan gösteri, el yapımı bomba atılması ve araç yakma gibi eylemlere karışan, ayrıca 01.06.2014 tarihinde Gezi Parkı’nda başlayan güvenlik güçlerine ve kamu malına saldırı ve zarar verme eylemlerini gerçekleştirdiği değerlendirilen 4 şüpheli, Okmeydanı’nda yaşı küçük 2 şüpheli, Gaziosmanpaşa’da molotofkokteyli korsan gösteri eylemleri, el yapımı bomba atılması, araç yakma, güvenlik güçlerine ve kamu malına saldırı ve zarar verme eylemleri olmak üzere toplam 19 eyleme katıldığı ve organize ettiği değerlendirilen 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan 14 kişiden 12′si sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilirken yaşı küçük 2 çocuk ise Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 19:06

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER