İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda eylem: Tahir Elçi onurumuzdur

İstanbul Barosu Genel Kurulunda Ümit Kocasakal konuşurken avukatlar Tahir Elçi'nin fotoğraflarıyla sahneye çıktı

İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda eylem: Tahir Elçi onurumuzdur

İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda bir grup avukat, öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin fotoğraflarının bulunduğu dövizlerle sahneye çıkarak eylem yaptı.

Haliç Kongre Merkezi’nde iki sürecek İstanbul Barosu Genel Kurulu, Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi ile başladı. Mevcut başkan Ümit Kocasakal’ın konuşması sırasında ellerinde Tahir Elçi’nin fotoğrafını taşıyan bir grup avukat "Tahir Elçi onurumuzdur" sloganlarıyla sahneye çıktı.
 

#Periscope'ta CANLI: baro genel kurulu https://t.co/uLa0OdHCSO

— safak timur (@SafakTimur) 22 Ekim 2016


Mevcut başkan Ümit Kocasakal’ın aday olmadığı kongrede, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Mehmet Durakoğlu, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar’ın adayı Several Ballıkaya Çelik, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun adayı Ali Rıza Kaplan, Hukukun Üstünlüğü Platformu’nun adayı Mehmet Sarı ve bağımsız aday Ömer Kavilli başkan olmak için yarışacak. Kongre’nin yapıldığı salona, Türk bayrağı, Atatürk posteri ve öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin posterleri asıldı.6 yıldır başkanlık yapan, bu kongrede aday olmayan mevcut Başkan Ümit Kocasakal’ın konuşmaya başladığı anda bir grup avukat, ellerinde Tahir Elçi’nin fotoğrafı ile salona girdiler. “Tahir Elçi onurumuzdur” sloganı atan grup, bir süre sonra salondan ayrıldı.

Ümit Kocasakal’ın konuşmasına devam ettiği kongre, başkan adaylarının konuşmaları ile sürecek.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 00:37
YORUM EKLE