İsrail: Saldırı İsrailli turist kafilesine yapıldı

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon, Taksim saldırısının 14 kişilik İsrail bir turist kafilesine yapıldığını açıkladı

İsrail: Saldırı İsrailli turist kafilesine yapıldı

İsrailli yayın organı Haaretz'in haberine göre, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon, saldırının 14 kişilik İsrailli bir turist kafilesine yönelik gerçekleştirildiğini ve yaralılardan 11'inin İsrailli olduğunu açıkladı.

Nahshon, saldırıda hayatını kaybeden İsraillilerin sayısı 3 çıkmadan önce yaptığı açıklamada saldırıda 1 İsrail vatandaşının hayatını kaybettiğini diğer ikisinin de durumunun ağır olduğunu kaydetti. Bakan yaralıların beş farklı hastaneden tedavi altına alındıklarını söyledi.

Nahshon, Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi toplantısı için ABD'de bulunan Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Dore Gold'un ziyaretini yarıda kesip İstanbul'a geleceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep
Recep - 5 yıl Önce

Yahudi'lerin dikkatine!

R t Erdoğan ve akp'nin büyük bir kısmı İsraillilere saldırdığı için değil oradakilerin hepsini öldüremedikleri için daiş ê sitem ettiler dikkat edin daîş'î kınamadılar pkk yi kınadılar. Yani daiş'e tepkileri azaltma algısı yaratma peşindeler.

SIRADAKİ HABER