IŞİD, Kilis'i bir kez daha roketle vurdu

Kilis bir kez daha IŞİD roketlerinin hedefi oldu

IŞİD, Kilis'i bir kez daha roketle vurdu

Suriye'nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinde dün gece geç saatlerde ateşlenen bir roketatar mermisi kent merkezine 3 kilometre uzaklıkta Kilis-Öncüpınar karayolu üzerindeki boş araziye düştü.

Çiftlik evlerinin bulunduğu bölgede infilak eden roket mermisi arazide çukur oluştururken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Gece ses duyan ancak sabah saatlerinde durumu fark edenlerin ihbarıyla bölgeye gelen güvenlik güçleri, roket mermisinin patladığı arazide inceleme yaptı.

Bu olayın ardından sınırda konuşlu birliklerin IŞİD denetimindeki bölgeye Fırtına obüsleriyle misilleme amacıyla top atışı yaptığı belirtildi.

2 ROKET DAHA DÜŞTÜ

Saat 11.00 sıralarında bir roket daha Kilis'te sebze ekili tarlaya isabet etti. Kent merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Kilis-Öncüpınar karayolu üzerindeki sebze ekili tarlaya isabet eden roketin patlamasıyla yaralanan olmazken, alanda çukur oluştu. Güvenlik güçleri ise, tarlada inceleme yaparak şarapnel parçalarını topladı.

Saldırılar durmazken bir roket daha saat 12.20 sıralarında Kilis'te yol kenarındaki bir araziye isabet etti. Kilis-Öncüpınar karayolu üzerindeki araziye isabet eden roketin patlaması sonucu yaralanan olmazken, çevrede panik yaşandı. Dün geceden bu yana 3 roketin düştüğü sınır hattı ve çevresindeki güvenlik önlemleri artırıldı.

NE OLDU?

18 Ocak’tan bu yana Kilis’e atılan roket mermileri sonucu 18 kişi hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 10:42
YORUM EKLE