İş başvurusunda AKP'ye üyelik istendiği iddiası

İzmir Anadolu Efes Fabrikası için başvuruda bulunan S.M. adlı yurttaş, başvuru yaptığı sırada kendisine AKP’ye üyelik şartının konduğunu iddia etti

İş başvurusunda AKP'ye üyelik istendiği iddiası

İzmir Bornava'da yaşayan ve uzun süredir işsiz olan S.M. adlı yurttaş, iş için başvurduğu fabrikada AKP’ye üyelik şartı istendiğini öne sürdü.

İnternette İzmir Anadolu Efes Fabrikası’na işçi alınacağı ilanını gördüğünü ve başvuru için verilen telefon numarasıyla görüştüğünü aktaran S.M., fabrikanın kasa etiketleme ve paketleme işlerinde çalıştırılmak üzere 30 kişilik işçi alımı yapacağının bilgisini aldığını söyledi. S.M., iş başvurusu sırasında yaşananları şöyle anlattı:

"Aradığım firmanın Özgü İnsan Kaynakları adlı bir şirket olduğunu ve Anadolu Efes fabrikasına işçi alınması için hizmet verdiğini öğrendim. İşe başvurmak için verilen adrese gittim. Bornova'daki Çamdibinde bulunan adrese gittiğimde Firma yetkilisi olduğunu söyleyen kişi, 'AKP'ye üye olmazsanız işi alamazsınız' dedi. Ben kabul etmeyeceğimi söyleyip, ayrıldım. 30 kişilik iş ilanına hayli uzun bir kuyruk oluşmuştu. Herkese mi bunu söylüyorlar acaba diye benden sonraki iş kuyruğundan çıkan bir kaç kişiye de 'AKP'ye üye olmazsanız işi alamazsınız dediler mi?' diye sordum. Beni doğruladılar."

‘PARTİLERLE İLİŞKİMİZ YOK’

Konuyla ilgili görüştüğümüz Özgü İnsan Kaynakları adlı şirketin yönetici olduğunu söyleyen Oğuzhan Çevik, firmanın hiçbir partiyle ilişkisinin olmadığını belirtti.

Kimi çoklu iş alımlarında partilere de haber gönderdiklerini, üyeleri arasında iş arayanlar varsa, onlara ulaşmak için yardım istediklerini iddia eden Çevik, "Siyasi partilerle bağımız yok. Bugün 400 kişiyle görüştüm, kimseye böyle bir şey söylemedik" dedi.

‘ÖZGÜ İNSAN KAYNAKLARI İLE ÇALIŞMIYORUZ’

Anadolu Efes ile görüştüğümüz bir yetkili ise İzmir'deki fabrikada bir kadro alımının olmadığını, haberde bahsi geçen firma ile de herhangi bir sözleşmelerinin olmadığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER