İrfan Fidan'dan, 'eşine şiddet uyguladığı' yönündeki iddialara yanıt: FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu

Fidan, iddiaları yalanlayarak ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı

İrfan Fidan'dan, 'eşine şiddet uyguladığı' yönündeki iddialara yanıt: FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu

Yargıtay’a atanan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, eşini darp ettiği ve adının bazı rüşvet olaylarına karıştığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

İddiaları yalanlayarak ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Fidan, “Yalan, ortaya atanlar hakkında suç duyuru yapılıyor. Tazminat davası açacağım” dedi.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre Fidan, “Anayasa Mahkemesi adaylığım öncesi FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu” yanıtını verdi.

Hâkimler Savcılar Kurulu’na (HSK) Fidan’ın eşinden herhangi bir şikâyet dilekçesi gelmediğini açıkladı. Sosyal medyada yer alan iddiaya göre Fidan’ın öğretmen olan eşinin, Fidan’ın özel hayatıyla ilgili “bir sırrı öğrendiği”, ikili arasında çıkan kavgada Fidan’ın eşini darp ettiği iddia edildi.

Darp edilen eşin, İrfan Fidan’ı HSK’ya şikâyet ettiği öne sürüldü. Söz konusu şikâyetin sadece darp ile ilgili olmadığı, yolsuzluk ve rüşvet iddialarını da içerdiği iddialar arasındaydı.

Fidan, böyle bir iddianın neden ortaya atıldığı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Anayasa Mahkemesi (AYM) adaylığım öncesi FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu.”  Fidan, “Kim ya da kimler hakkında suç duyurusunda bulunacaksınız” sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

HSK'DAN AÇIKLAMA

İddiaların ardından HSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Sosyal medyada, üst düzey bir yargı mensubu hakkında birtakım iddialar içeren şikâyet dilekçesinin kurulumuza iletildiği belirtilmiş ise de bahsedilen iddiaları içeren bir şikâyet dilekçesinin kurulumuza başsavcılıklar aracılığı ile veya başka bir yolla gönderilmediği, kurulumuz sekreteryasında bu içerikte bir dilekçenin bulunmadığı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020, 15:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER