İngiliz akademisyen, HDP'nin davetiyesi nedeniyle gözaltında

Stephenson, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanacak

İngiliz akademisyen, HDP'nin davetiyesi nedeniyle gözaltında

Kürt illerinde yıkıma uğrayan kentlerde 'akademik nöbet' tutacaklarını açıkladıkları için gözaltına alınan akademisyenlere destek olmak için adliyeye giden Bilgi Üniversitesi'nin öğretim üyesi Chris Stephenson, çantasından HDP’nin Newroz davetiyesi çıktığı için gözaltına alındı.

Can Bursalı’nın T24’te yer alan haberine göre, üniversitenin Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Matematik bölümünde görev yapan Stephenson, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Esra Mungan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Kıvanç Ersoy, Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nden Meral Camcı ile Barış için Akademisyenler'in ''Bu suça ortak olmayacağız'' başlığıyla yayımladığı bildiriye imza attıktan sonra işten çıkarılan Nişantaşı Üniversitesi öğretim üyesi Muzaffer Kaya’nın gözaltına alınmasının ardından, gözaltındaki meslekteşlarına destek olmak için çok sayıda akademisyenle birlikte Çağlayan Adliyesi’ne gitmişti.

Chris Stephenson, sağlık kontrolü için Haseki Hastanesi'ne götürüldü. İngiliz akademisyen, hastanedeki işlemlerinin ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

peh peh ne film çeviriyolar gölgelerinden korku

SIRADAKİ HABER