İmza kampanyası yürüten HDP’liler gözaltına alındı

Gözaltına alınan ve isimleri öğrenilemeyen 11 kişi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüldü

İmza kampanyası yürüten HDP’liler gözaltına alındı

HDP’nin kayyım atamalarına karşı başlattığı imza kampanyası kapsamında Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde çalışma yürüten 15 partili, gözaltına alındı. 
 
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınarak yerine kayyım atanan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye eşbaşkanlarının görevlerine iade edilmesi amacıyla başlattığı imza kampanyasına engellemeler sürüyor. Batman’da kurulmak istenen imza stantlarına Valilik engellemesinden hemen sonra Diyarbakır’da engellemeler başladı. 
 
İmza kampanyası kapsamında HDP’nin Bağlar ve Yenişehir ilçe örgütlerinin yürüttüğü çalışmayı engelleyen polisler, partilileri gözaltına aldı. Bağlar’da birçok mahallede çalışma yürüten 11 HDP’li, polislerce engellenmesi ardından hiçbir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve isimleri öğrenilemeyen 11 kişi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüldü.
 
Yenişehir ilçesinde aynı çalışmayı HDP İlçe Eşbaşkanı Sadrettin Kaya, yöneticiler Emine Kaya ve Şirin Zeren ile ismi öğrenilemeyen bir partili gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 partili, TEM Şubesi’ne götürüldü.
 
Her iki ilçede gözaltına alınan 15 kişi, emniyette bekletiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 17:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER